ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2735046
*
nr 273 5046
Spegel
1800-tal, H89
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 09:47:02
1
200 kr
3/10 20:46:06
2
150 kr
3/10 20:46:38
2
250 kr
4/10 12:36:54
1
300 kr
5/10 14:00:16
2
450 kr
5/10 23:11:26
3
500 kr
5/10 23:12:23
3
550 kr
6/10 08:24:47
2
650 kr
6/10 15:52:25
4
Vinnande bud
6/10 15:54:35
4
justering av budtak
6/10 15:55:16
3
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 273 5046
Spegel
1800-tal, H89
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/10 09:47:02 | 1 | 200 kr |
3/10 20:46:06 | 2 | 150 kr |
3/10 20:46:38 | 2 | 250 kr |
4/10 12:36:54 | 1 | 300 kr |
5/10 14:00:16 | 2 | 450 kr |
5/10 23:11:26 | 3 | 500 kr |
5/10 23:12:23 | 3 | 550 kr |
6/10 08:24:47 | 2 | 650 kr |
6/10 15:52:25 | 4 | Vinnande bud |
6/10 15:54:35 | 4 | justering av budtak |
6/10 15:55:16 | 3 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23